Karel Horáček  LHLEDAT L  
Infividuální fotografický workshop


Blížící se apokalypsa
panorama 5616 x 5616 ze 3 snímků
externí napájení fotoaparátuJSOU TADY DLOUHO ... BLÍZKÉ SETKÁNÍ... II
panorama 5616 x 5616 z 25 snímků
Úsvit z kernzone Kleiner Winterbergu
panorama 23624 x 10405 z 85 snímků
250 MPix...KLIKNĚTĚ NA FOTO PRO PLNÉ ROZLIŠENÍ

Individuální fotografický workshop
Zaměření

Už jste si mnohokrát během fotografování říkali, že byste potřebovali něčí radu? Zaskočilo Vás něco nepřipravené a přišli jste o možnost vyfotografovat něco mimořádného a neopakovatelného, protože jste podcenili přípravu? Nebo si nevíte rady s následným zpracováním fotografií, ale skupinové fotografické workshopy Vás děsí, neboť nechcete svoje "fotoproblémy" řešit před mnoha lidmi?

Řešením může být individuální fotografický workshop, který Vám nabízím. Můžeme společně strávit jeden nebo více dní, podle Vašeho přání a věnovat se čemukoliv, co navrhnete tzn. přípravě před fotografováním, vlastní technice fotografování za různých podmínek, společnému fotografování v přírodě i následnému zpracování fotografie.

 Rozprava pod hvězdami
panorama 5631 x 5631 z 29 snímků
externí napájení fotoaparátu


Program

Workshop bude"ušitý" na míru podle Vaší představy. Budu se věnovat jen Vám (narozdíl od akcí hromadného typu), tudíž svůj čas využijete mnohem efektivněji. Program workshopu spolu dohodneme předem.

V zásadě máte k dispozici několik modelů workshopů:

 • Lokalitu vyberete sami a svým způsobem se stanete i organizátorem cesty, na které Vám budu plně k dispozici. Zastavíme se na Vámi vybraných lokalitách, kde si pod mým vedením zrealizujete vlastní záměry. Případně se na přesném místě dohodneme v rámci Vámi vybrané oblasti v Čechách.
 • Místo konání i časový rozvrh navrhnu/doporučím sám v návaznosti na fotografickém tématu, kterému se budete chtít věnovat.
 • Obojí je možné kombinovat s větším důrazem na práci v terénu nebo naopak na zpracování fotografií. Případně jen jedno vybrané. Opět dle Vašeho přání.

 Šumavský anděl
panorama 8250 x 8250 z 11 snímků


Tématická inspirace
 • Fotíte jen momentky z dovolené? I v tom se můžete zlepšit.
 • Jste zanícený fotoamatér krajiny a přírody? Čeká Vás nekonečno cest, kterými se vydat a na co se dál zaměřit.
 • Nejste spokojeni s obrazovou kvalitou svých fotografií (fádnost, přepaly, rozmazanost)? Vyzkoušejte se mnou např. expoziční bracketing (složení z tmavé a světlé expozice).
 • Nudí Vás plytkost fotek z jednoho záběru? Proč nevyzkoušet panorama? Jednoduché jen ze 2 snímků nebo i složitější víceřadé v kombinaci s expozičním bracketingem z mnoha desítek snímků. Vytvoříte fotografie v rozlišení několika stovek MegaPixel.
 • Chcete krajinářskou fotografii nějak ozvláštnit? Vkročte na pole noční fotografie a běžnou krajinu obohaťte magickou noční hvězdnou oblohou.
 • Jsou Vaše fotografie krajin podobné tisícům jiných? Foťte tam a tehdy, kdy většina ostatních spí či odpočívá v teple svého domova.

Workshop je určen jak pro začátečníky tak i pro pokročilé, kteří si chtějí prohloubit své znalosti a užitou praxi v oblasti krajinářské fotografie.

 Na paprscích slunce hořel mrak
panorama 7001 x 3838 z 12 snímků


Vybavení

Jakékoliv minimální vybavení nevyžaduji. Jen takové, které máte a na jaké jste zvyklí. Workshop přizpůsobím nejen Vašim potřebám, ale v rámci možností právě i Vaší stávající výbavě. Vlastníte jen digitální kompakt? Nevadí. Fotíte jen na černobílý film nebo barevný negativ či diák? Ani to není překážkou.

 • Fotografický stativ je značnou výhodou. Nemáte ho? Nevadí, i s tím se "popereme". V případě zájmu Vám mohu po dobu workshopu půjčit svůj.
 • Láká Vás panorama a nevlastníte panoramatickou hlavu? Nevadí. Všechna svá panoramata snímám běžnou fotohlavou, čímž obcházím nevýhody, které s sebou panohlava přináší.
 • Učarovala Vás hvězdná obloha a chybí Vám ve výbavě paralaktická montáž? Nevadí. Noční krajina s hvězdami není ryzí astrofotografie a existují způsoby, jak takový snímek pořídit v dobré kvalitě. Investici do běžného zařízení vykazující nedostatky nepovažuji za rozumnou a prvotřídní zařízení mezi 100.000 až 200.000Kč leží za hranicí využitelnosti.

Ostatní vybavení (nefotografické povahy) dohodneme individuálně podle místa a času konání. Zejména půjde-li o noční fotografování.

 Směr Paříž - 1000 km
panorama 10546 x 5613 ze 6 snímků


Termín

Podle vzájemné dohody. Počasí je pro fotografický workshop více než důležité a ve 2 lidech se lze dohodnout na "klouzavém" termínu (není podmínkou). Až by nastalo výhledově dohodnuté období, stanovili bychom v předstihu 1-2 dnů přesný datum podle klimatické situace.

Dobu trvání individuálního workshopu neodměřuji na stopkách. Do workshopu patří jedno ráno (východ slunce) nebo večer (západ slunce) a čas následující, resp. předcházející během zbytku dne, kdy se můžeme věnovat ostatní problematice, která Vás zajímá.
V případě nočního focení se začátek workshopu posune tak, aby doba zahrnula i vhodnou část noci.

 V Pavučinách
panorama 12847 x 5793 ze 4 snímků
Mlha mazlí Krkonoše
panorama 14859 x 8313 z 16 snímků


Cena a doprava

Cena individuálního workshopu je stanovena na 4990 Kč/den. Cena neobsahuje dopravu a s ní související náklady (parkovné...)
K dispozici jsou dvě modelové situace.

 • Doprava bude realizována Vaším vozem na Vaše náklady.
 • Doprava bude realizována mým vozem s příplatkem 6 Kč/km.

Má cesta k Vám (místo setkání) bude účtována 3 Kč/km. Přesný itinerář bude dohodnut individuálně podle Vašeho bydliště a místa konání.
Už jsou tady ... blízké setkání...
panorama 5620 x 5620 z 51 snímků
vyhřívání objektivu
Horní vodopád na Černém potoce
panorama 8000 x 8000 z 18 snímků

Úsvit nad makovým polem
panorama 7151 x 7151 ze 6 snímků

Jizerská pohádka
panorama 5589 x 5589 z 24 snímků


(c) 2007- 2022 Karel Horáček